Menu

GEOMETRIA

Meranie a nastavovanie geometrie podvozku s najmodernejšou 3D Geometriou.

Náš autoservis pracuje s najmodernejšou 3D štvorkamerovou technológou od svetového lídra v oblasti geometrie podvozku Hunter.

Najmodernejšia 3D geometria - rýchle, precízne meranie a nastavovanie geometrie podvozku pre všetky vozidlá.

Vykonávame kompletný podvozkový audit, nastavenie geometrie upravených podvozkov. Správne nastavená geometria zaručí optimálne jazdné vlastnosti vozidla, vyhnete sa nežiaducemu opotrebeniu pneumatík. Vozidlo je správne ovládateľné a bezpečné.

Hawkeye Elite ™ používa štyri presné kamery pre meranie polohy a orientácie cieľov namontovaných na každé koleso s použitím patentovaných adaptérov Hunter QuickGrip ™. QuickGrip adaptéry sú vybavené pružinovými ramenami, ktoré zabezpečujú priľnavosť ku pneumatike, eliminuje kontakt kovu s kovom a následného poškodenia ráfika.

V našom servise Vám nastavíme kompletne všetky uhly:

Nastavenie zbiahavosti náprav

Zbiehavosť je uhol utvorený vodorovnou priamkou vynesenou skrz rovinu kolesa k osi vozidla. Zbiehavosť sa meria v stupňoch, prípadne v milimetroch. Ak sa priamky pretínajú pred nápravaou tak ide o zbiehavosť ak za nápravou tak rozbiehavosť.

Zbiehavosť - rozbiehavosť prednej nápravy ma priami vyplyv na zadné vlastnosti vozidla, správanie sa v zákrutách, pri priamej jazde má vozidlo tzv. tencenciu "plávať". Pri nesprávne nastavenej zbiehavosti sa výrazne opotrebúvajú pneumatiky a ich účinnosť a prítlak sa výrazne znižuje.

Nastavenie odklonu náprav

Odklon je uhol tvorený priamkou vynesenou skrz horné a spodné stredové body zvislých čapov. Rozpoznávame pozitívny a negatívny odklon. Meria sa v stupňoch.

Nesprávne nastavený odklon má výrazný vplyv na jazdné vlastnosti vozidla, jeho stabilitu najme v zákrutách. Nesprávne nastavený odklon výrazne zvyšuje opotrebenie pneumatík.

Nastavenie záklonu

Záklon je naklonenie osi zvislého čapu kolesa vpred, alebo vzad podľa zvislice roviny. Tento uhal sa zobrazuje v stupňoch. Záklon je kladný ak horná časť osi zvislého čapu kolesa je sklonená vzad, záporný ak je sklonená vpred.

Nastavenie uhlu jazdne osi

Uhol jazdnej osi je tvorený medzi geometrickou osou vozidla a jazdných náprav.

Častokrát podceňovaný údaj pri meraní geometrie vozidla. Ovplvňuje množstvo elektricko regulačných systémov ako ABS, ESP, EBD. V prípade nesprávneho nastavenia uhlu jazdnej osi, môže nastať situácia, že elektronické systémy zle vyhodnotia kritickú situáciu a nevykonajú správne korekčné opatrenia !!!

AKCIE
logo

DPF servis je moderný autoservis, otvorený za účelom poskytovať prvotriedne služby v automobilovom priemysle pod jednou strechou.

Medzi naše hlavné činnosti patria najmä autoservisné, klampiarske, elektrikárke práce. Sme špecialisti v problematike funkcnosti čistenia DPF filtrov (filter pevných častíc).

ČÍTAŤ VIAC

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok

Utorok

Streda

Štvrtok

Piatok

Sobota

Nedeľa

0700 - 1700

0700 - 1700

0700 - 1700

0700 - 1700

0700 - 1700

zatvorené

zatvorené

KONTAKTNÉ INFO